Skladování pneu, sezónní uskladnění pneumatikautoservis, pneuservis, pneuservis Praha, zimní pneu, letní pneu, pneumatiky v akci, levné pneu

Jak správně skladovat pneumatiky?

Využijte službu skladování pneu!

Autoservis - Pneuservis Jenda poskytuje zákazníkům službu skladování pneu, sezónní uskladnění zimních nebo letních pneumatik. Jedním ze základních materiálů pro výrobu pneu je kaučuk. Při dlouhodobém skladování je proto doba skladovatelnosti pneu závislá na směsi kaučuku použitého při výrobě pneumatiky.

Podmínky pro skladování pneu upravuje norma ISO 2230. pneu, pneumatiky, pneuservis, skladování pneuNesprávné skladování pneu může vést ke zkrácení životnosti pneu nebo ke změně specifických vlastností pneumatiky. Naopak pneumatiky skladované v souladu s normou ISO 2230 vykazují nezměněné vlastnosti a jízdní schopnosti po dobu několika let. Služba skladování pneu také minimalizuje proces stárnutí a při správném skladování v pneuservisu nedochází k deformacím pneumatik.

 

Zásady a doporučení pro skladování pneu

V případě, že využíváte službu sezónní skladování pneu, přesvědčte se, zda Váš pneuservis dodržuje tyto zásady:

PROSTŘEDÍ

Pneumatiky skladujeme v suchém prostředí, v kterém se současně nevyskytují chemikálie jako jsou: olej, benzín, nafta, rozpouštědla, ropné výrobky, mazadla či jiné, neboť mohou nepříznivě ovlivnit směs pneumatiky.

TEPLOTA PŘI SKLADOVÁNÍ PNEU

pneu, pneumatiky, pneuservis, skladování pneuMísto pro skladování pneu musí být dobře větrané a spíše chladnější. Teplota by neměla přesáhnout běžnou pokojovou temperaturu. Pneumatiky uskladněné ve vytápěných prostorách by měly být uchráněny před zdrojem tepla.

SVĚTLO

Nevhodné je skladování pneu ve venkovních prostorách, protože dochází ke kontaktu se vzduchem. Vhodnější jsou tmavé skladovací prostory s dokonalou ochranou před působením slunečního svitu. Ozón je silné oxidační činidlo, proto nesmí být ve skladovacích prostorách přítomen žádný ozónový zdroj.

 


 


 
 

Kam dál? Zkuste Autoservis Jenda.

Pneuservis a autoservis Praha 5. Pneumatiky za skvělé ceny.

Pneumatiky, prodej pneu on-line. Nejlevnější pneu a disky. Rozsáhlá nabídka pneu skladem.

Pro zvyšování vaší spokojenosti využívá náš web soubory cookies, které slouží k měření funkčnosti, poskytování služeb a k provozu reklamy. Používáním webu souhlasíte s využíváním cookies. OK