Obecně lze říci, že pokud dlouhodobě poklesne teplota pod +7°C, měly by se nasadit zimní pneumatiky. Naopak, pokud je průměrná teplota vyšší jak +7°C, zimní pneumatiky se díky svému složení rychleji sjíždějí a opotřebovávají, proto je vhodné opět nasadit letní pneumatiky. Kromě zimních a letních pneumatik existují také pneumatiky pro celoroční použití, které není třeba přezouvat, ale nevýhodou je to, že nemohou dosahovat takových jízdních vlastností jako pneumatiky specializované.

Vlastnit oba typy pneumatik se může jevit jako nákladná záležitost. Pořizovací cena 8 pneumatik je sice vysoká, ale správným použitím / střídáním letních/zimních pneumatik dosáhneme jejich delší životnosti. Ve výsledku pak zjistíme, že je to dlouhodobě výhodná investice. Navíc dnes existuje celá řada pneuservisů, které vám nepotřebnou sadu pneumatik uskladní na celé období, kdy je nepoužíváte.

 

zpět na úvodní stránku Technické informace o pneumatikách

Pneuservis a autoservis Praha 5. Pneumatiky za skvělé ceny.

Pneumatiky, prodej pneu on-line. Nejlevnější pneu a disky. Rozsáhlá nabídka pneu skladem.

Pro zvyšování vaší spokojenosti využívá náš web soubory cookies, které slouží k měření funkčnosti, poskytování služeb a k provozu reklamy. Používáním webu souhlasíte s využíváním cookies. OK