Vše o pneumatikách

Výrobci a značení pneu, zimní pneumatiky, skladování pneu, historie pneumatiky, pneu slovník

Výrobci pneumatik

Náš pneuservis pro vás připravil podrobný přehled výrobců pneumatik. Historii a technologický pokrok jsme sledovali v dějinách téměř 30 světových výrobců pneu a disků. Pocházejí z 25 zemí a 3 různých kontinentů. Bezpochyby jde o jeden z největších přehledů o výrobcích pneumatik.
To mě zajímá - chci přejít na souhrnné informace o výrobcích pneumatik »

Výrobci pneumatik

 

Značení pneu a disků

Na bočnici každé pneumatiky najdete značení, které definuje její specifické vlastnosti. Jde o velké množství čísel, písmen, různých kombinací a zkratek. Orientaci ve značení pneumatik a pneu disků vám usnadní informace na stránce značení pneu a disků »

 

Zimní pneumatiky

Zimní pneumatiky, zimní pneuPokud teplota dlouhodobě poklesne pod +7°C, měly by být nasazeny zimní pneumatiky. Naopak, pokud je průměrná teplota vyšší jak +7°C, zimní pneumatiky se díky svému složení rychleji sjíždějí a opotřebovávají, proto je vhodné opět nasadit letní pneumatiky. Kromě zimních a letních pneu existují také celoroční pneumatiky, které není třeba přezouvat. Jejich nevýhodou však je, že nemohou dosahovat takových jízdních vlastností jako zimní pneumatiky. Zimní pneumatiky - dozvědět se více »

 

Skladování pneu, sezónní uskladnění pneumatik

Skladování pneuPneuservis JENDA poskytuje zákazníkům oblíbenou službu skladování pneumatik. Jde o sezónní uskladnění zimních nebo letních pneumatik. Podmínky pro skladování pneu upravuje norma ISO 2230. Nesprávné skladování pneu může vést ke zkrácení životnosti nebo ke změně specifických vlastností pneumatiky. Naopak pneumatiky skladované v souladu s normou ISO 2230 vykazují nezměněné vlastnosti a jízdní schopnosti po dobu několika let.
Služba skladování pneu minimalizuje proces stárnutí a při správném skladování v pneuservisu nedochází k deformacím pneumatik. Skladování pneu - dozvědět se více »

 

Historie pneumatiky, vývoj pneu technologií v dějinách

Charles McIntosh, vynálezce nepromokavého materiáluV dnešní době jsou pro nás pneumatiky samozřejmou součástí nejrůznějších dopravních prostředků. Vývoj pneu technologií má ale za sebou už více než dvěstě letou historii.

Jaké byly klíčové momenty v dějinách pneumatik?

Náš autoservis a pneuservis JENDA, z Prahy 5 - Radlic, vám připravil základní pohled do historické minulosti pneu na stránce historie pneumatiky »

 

Pneu slovník, pneumatiky a odborné výrazy

Víte co znamenají pojmy jako aquaplaning, kilometrový výkon nebo index rychlosti pneu? Ve snadnější orientaci v odborných výrazech vám pomůže náš pneu slovník ». Nabídne vám vysvětlení nejdůležitějších pojmů, s kterými se můžete setkat v oblasti pneumatik.

 

Kam dál? Zkuste Autoservis JENDA.